MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 12411428

nr 1241 1428

Byrå

Nyrokoko, valnöt. Bredd: 102. Djup: 56 cm. Höjd: 80 cm, nyckel

Kondition: slitage, skador

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:02:25

14/3 09:59:59 1      300 kr
16/3 14:48:28 2      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.